O nas

Co musisz wiedzieć o Pośpiesznych?

Pośpieszni

 

Monika i Emil Pospieszni – od lat jesteśmy parą w życiu prywatnym i zawodowym. Fotografia to dla Nas sztuka, która pozwala cofnąć się w czasie, do dawno minionych chwil. Jest to nasz sposób interpretowania rzeczywistości i emocji ludzi uwiecznionych w kadrze. Istotą dobrego zdjęcia jest możliwość uchwycenia tego, czego nikt inny nie może zauważyć.

Zawsze fotografujemy z szacunkiem i dużą ilością naturalności i spontaniczności. Nasze doświadczenie edukacyjne było długą i przyjemną podróżą i jesteśmy dumni z tego, kim się staliśmy. Nieustannie poszerzamy swoje fotograficzne horyzonty, stąd przyszedł czas na fotografię profesjonalną w zakresie: reportażu i eventów, fotografię wnętrz, reklamową i biznesową.

Jesteśmy uważni, dostępni, dyskretni i sumienni. Zapraszamy do współpracy!

Monika – w aparacie zakochałam się już na w szkole podstawowej, gdy pożyczałam go (czasem bez wiedzy właściciela) od starszego brata. Był to legendarny Zenit lub klasyczna Smiena i zrobienie nim dobrego zdjęcia stanowiło nie lada wyzwanie. Moimi pierwszymi modelkami były koleżanki z podwórka, chętnie pozujące na trzepaku lub na tle krajobrazu wrocławskich blokowisk. Do dziś pamiętam emocje, jakie towarzyszyły mi przy wywoływaniu pierwszych zdjęć, gdy nagle pojawiał się obraz… Wtedy podjęłam decyzję, że tę magię pragnie uprawiać przez całe swoje życie. Wkrótce trafiłam do jednego z wrocławskich renomowanych studiów fotograficznych, gdzie nabrałam pewności, że moją największą miłością jest fotografia ludzi i… Emil :)

Emil – fotografia fascynowała mnie od zawsze, chociaż zająłem się nią trochę przez przypadek. Jako ambitny nastolatek chciałem zarabiać, a ponieważ fascynowała mnie technika - trafiłem do zakładu fotograficznego, gdzie mogłem uczestniczyć w procesie od wykonania zdjęcia do jego wywołania. Praca w ciemni, kolejne kuwety odkrywające tajemnicę – mogłem przy nich siedzieć godzinami. Ponieważ byłem w tym naprawdę dobry - szybko trafiłem do renomowanego wrocławskiego zakładu jako laborant, gdzie… sam zacząłem fotografować. I tak fotografia zajęła główne miejsce w moim zawodowym życiu, choć techniczne zacięcie i chęć poznawania nowości – wprowadziły firmę w erę cyfryzacji. Do dziś bawi mnie historia, gdy jako nastolatek swoje pierwsze zdjęcia prześwietliłem, ponieważ otworzyłem aparat analogowy w pełnym świetle, żeby… wyjąć kliszę!

Z tego twórczego okresu ważne jest jeszcze jedno wydarzenie – wrocławskie studio połączyło nas i poprowadziło ku własnej, do dziś prowadzonej z sukcesem działalności. Po erze fotografii ślubnej, latach doświadczenia, samodoskonalenia i nieskończonej liczbie szkoleń – przyszedł czas na fotografię profesjonalną w zakresie: reportażu i eventów, fotografię wnętrz, reklamową i biznesową.

Pełne porozumienie, idealne proporcje pomiędzy emocją i mistrzowskim kadrem a perfekcyjnym ustawieniem światła i precyzją, profesjonalizm oraz zaangażowanie – to fundamenty naszej działalności Pospieszni dla Firm. Zapraszamy do współpracy!